Mikronize Ponza Tozu Kullanım Alanı

 • Yüz Maskeleri, Peeling, El Sabunları

  Kozmetik ovma malzemelerinde mikronize ponza kullanımı oldukça yaygındır. Yüz maskelerinde ve topuk ovmada kullanıldığında ölü ve pürüzlü deriyi atarken taze ve canlanmış bir derinin çıkmasını sağlayan nazik bir pullanmayı önleyici olarak kullanılır. Ponza, ellerden endüstriyel atıkların tamamen temizlenmesini sağlayan endüstriyel el sabunlarında kullanılmak için mükemmel bir malzemedir. Benzersiz fiziksel yapısı sayesinde ponza pürüzsüz ama enerjik bir aşındırıcı etkiye sahiptir.
 • Diş Hekimliği

  Mikronize Ponza, protez hazırlama sırasında diş hekimliğinde kullanılır. Ponza tozu, dişlerin yüzeyinde kullanılabilir. Ancak kaba ponzanın laboratuvar alanında kullanımı sınırlıdır. Parçacık büyüklüğüne göre bir aşındırma veya cilalama malzemesi olarak kullanılabilir; yüzeyi temizleyip parlatmaya yarar. Ayrıca oral hijyen macunlar, profilaksinin macunlar ve diş parlatma bileşiklerinde kullanılmaktadır.
 • Hafif Yalıtkan Harçlar Ve Alçılar

  Mikronize ponza, hafif, yalıtkan, ses yutucu harç, alçı ve sıva üreticilerinin bize ileteceği beklentilerine uygun mikronize ponza hammaddesi temini sağlamaktadır.
 • Boya Sanayide

  Pürüzlü kaplamada (örn.Kaleterasit), ses izole edici duvar boyası, motifi boya için astar macunu düzeltmede,